Роз’яснення основних термінів для замовника вебсайту

домен

доменне ім’я – “адреса сайту” в мережі Інтернет, н.п. gl.zzz.com.ua, де ua – домен верхнього рівня, com – піддомен або субдомен домену ua (домен другого рівня), zzz – субдомен домену com (домен третього рівня), gl – субдомен домену zzz (домен четвертого рівня). Для сайту необхідно підібрати влучне доменне ім’я “нижнього рівня” і зареєструвати його на сайті провайдера чи спеціального сервісу (н.п. imena.ua) з реєстрації доменних імен, обравши домени вищого рівня: платні (н.п. com.ua) або безкоштовні (н.п. zzz.com.ua).

хостинг

провайдер – компанія, яка надає послуги хостингу – використання веб-сервера (комп’ютер, що містить серверне програмне забезпечення), та таких технологій, як FTP, PHP, MySQL і операційної системи, н.п. Linux або Unix, – для забезпечення доступу до інформації через Інтернет, тобто для розміщення вашого сайту в мережі.
MySQL система керування базами даних. WordPress використовує MySQL для зберігання та вилучення вмісту вашого сайту, наприклад, записів, коментарів, і так далі.
PHP – мова програмування, створена для генерації HTML-сторінок на стороні веб-сервера, які передаються на сторону клієнта.
FTP – File Transfer Protocol – протокол для завантаження файлів (сайту) на веб-сервер. FTP-клієнт – програма, яка дозволяє завантажувати файли з або завантажувати файли на веб-сервер. Однією з таких програм є Total Commander, через яку, знаючи IP-адрес сервера, логін та пароль користувача, можна підключитись до веб-сервера і управляти файлами сайту.
IP-адреса – Internet Protocol address — унікальний номер, присвоений комп’ютеру (або іншому пристрою, під’єднаному до мережі), щоб дати йому можливість зв’язуватися з іншими пристроями з використанням Інтернет-протоколу.
URL – Uniform Resource Locator – адреса окремого ресурсу (файл, зображення, видео) в інтернеті. Включає в себе назву протоколу доступу (HTTP, FTP, та ін.) і шлях до ресурсу, наприклад, URL-адрес: http://www.gl.zzz.com.ua/wp-admin/post.html — адреса файлу post.html, розміщеного в каталозі wp-admin на сервері www.gl.zzz.com.ua.
Cлаг – набір слів, які коротко описують запис або сторінку сайту в URL (автоматично генерується WordPress з заголовка). Наприклад, в посиланні: http://wordpress.org/development/2006/06/wordpress-203/ , – слагом є «WordPress-203».

CMS Wordpress

Content Management System – система управління контентом – програмне забезпечення для полегшення управління контентом (текст, зображення, відео, та інша інформація) на веб-сайті. Wordpress – одна з найпопулярніших безкоштовних CMS, разом з Joomla, Drupal, OpenCart та ін. Створення веб-сайту на WordPress передбачає встановлення теми та плагінів:
тема – набір файлів, за допомогою яких створюється графічний інтерфейс (дизайн) сайту;
плагін – додатковий модуль – набір PHP функцій, за допомогою яких можна розширити функціональні можливості сайту (які не присутні на стандартному сайті від WordPress). Після завантаження файлів плагіна, потрібно активувати його зі сторінки «Плагіни» в інтерфейсі адмінпанелі сайту.

SEO

Search engine optimization – пошукова оптимізація – комплекс заходів щодо внутрішньої (коректування HTML-коду, текстового наповнення -контенту, структури сайту) і зовнішньої (контроль зовнішніх чинників для відповідності вимогам алгоритму пошукових систем) оптимізації для підняття позицій сайту в результатах видачі пошукових систем по певних запитах користувачів, з метою збільшення мережевого трафіку та/або потенційних клієнтів і подальшої монетизації (отримання доходу) цього трафіку.

SEO включає:
1 аналіз сайту, його позицій в пошукових видачах;
2 вивчення сайтів конкурентів та їх позицій в пошукових системах;
2 аналіз пошукових запитів та підбір ключових слів по тематиці сайту;
3 коректування HTML-коду сторінок відповідно до ключових слів;
4 коректування текстового матеріалу сайту відповідно до ключових слів;
5 правильний вибір назви теми та опису ключової сторінки;
6 розміщення рекламних оголошень на спеціалізованих сайтах та соціальних мережах;
7 проміжний і підсумковий моніторинг позицій сайту в пошукових системах;
8 аналіз ефективності проведеного просування.

SMM (social media marketing) – маркетинг в соціальних мережах.

SMO (social media optimization) – оптимізація для соціальних мереж.